Rowerem po okolicy

Wczoraj pogoda była przepiękna. Nic, tylko wsiąść na rower i przejechać się po okolicy, taka rowerowa wycieczka przy okazji pięknej pogody zawsze orzeżwia i motywuje do ruchu. Trzeba zatem zobaczyć, jak się ma nasza wiosna. Ja mam taki niezawodny tester nadejścia wiosny. Po prostu biorę ją na węch.
100_4238
Kilka dni temu właśnie wyszłam jak co rano na podwórko i po prostu ją poczułam. Nie wiem skąd się bierze ten niesamowity zapach, ale dla mnie jest to potwierdzenie, że wiosna już nadeszła. Czy wy też to czujecie? Bo zapach wiosny można poczuć także w mieście. Może nie tak intensywnie jak tutaj, ale jednak też się to czuje.

Wczoraj wybieraliśmy się do Fojutowa lasem. Na trasie mieliśmy Łukowo i Łosiny, małe borowiackie wioski. Jednak i w tych miejscowościach można zobaczyć coś ciekawego. Na przykład stare chaty, wiejskie podwórka pełne kolorowego domowego ptactwa. Prawdziwa, stara, polska wieś.

100_4232

Wszędzie widać budzącą się do życia przyrodę. Trawa zaczyna nabierać kolorów, ale najpiękniej i najzieleniej wygląda ozime żyto. Teraz zaczął się jego intensywny wzrost. Leszek też zasiał jesienią takie poletko, ale nie z przeznaczeniem na ziarno, tylko do skarmienia dla zwierząt w postaci jeszcze zielonej. To są takie pierwsze witaminki dla naszych podopiecznych, a wiadomo że rośliny w tej fazie wzrostu mają najwięcej witamin.

100_4249Drewniana, borowiacka chata

Po powrocie z naszej wyprawy oczywiście zajęłam się ogrodem. Trzeba się bowiem pospieszyć, żeby ze wszystkim zdążyć. A zatem  przekopywałam, siałam, zagrabiałam, wyciągałam chwasty. No, może nie w tej kolejności… W każdym razie mój ogródeczek nabiera kształtów.

Kiedy już skończyłam pracę w ogrodzie zaczęło padać. W samą porę! Dziś też pada, a wiadomo że nic nie podleje tak dobrze ogródka, jak deszcz. W związku z tym deszczem Leszek  ma też nadzieję, że urośnie trawa na łące, bo niestety siano dla zwierzaków nam się kończy i przydałoby się wyprowadzić je na trawę. Oczywiście po wyjściu na trawę będą kózki dawały więcej mleka.
100_4240
Ta wycieczka rowerowa mimo iż należy do przyjemnych, zabiera bardzo dużo czasu, a trzeba się wziąć trochę za porządki w domu, bo tutaj jest jak zawsze dużo do zrobienia.

 

, , , , , ,

No comments yet.

Dodaj komentarz