Pogoda na jutro…

Co za upał! Prawie 30 stopni w cieniu. Nie przepadam za upałami, ale na pewno lubią je nasi goście, więc nie narzekam. Pogoda jest naprawdę nieprzewidywalna. W ogóle nie można ufać prognozom. Chyba niepotrzebnie je podają, bo to tylko ludzi rozdrażnia. Widać, że wszystko jest tak rozregulowane, że nie sposób przewidzieć pogody nawet na kilka dni. A te prognozy czternastodniowe- Śmiechu warte!

pogoda_bory_tucholskie

Dziś zakładałam moskitiery. Muchy i komary są niestety nieuniknione. Zwłaszcza na wsi, dlatego trzeba się przed nimi chronić. Komarów na razie nie ma zbyt wiele, im sprzyja raczej deszczowa pogoda. Zawsze jednak jakoś sobie z nimi radzimy. Ja preferuję moskitiery, można wtedy swobodnie otwierać okna. Będę musiała też zaopatrzyć się w lepy na muchy i poszukać klepatek z zeszłego roku. Są też inne sposoby na muchy- można użyć jakiegoś pojemnika, do którego wkładamy np. trochę dżemu lub innej kleistej substancji. Pojemnik zamykamy pokrywką z dziurami takiej wielkości, żeby mucha mogła się przez nie przedostać. Ale szczerze mówiąc, nie jestem przekonana do takiej pułapki.

Ktoś mi mówił, że używa wody z mydłem w płynie i tą miksturą pryska muchy, które podobno łatwo padają na podłogę, a taką otumanioną muchę łatwo wtedy złapać.

Tak się czasem zastanawiamy, jak to się dzieje, że natrętna mucha nas nęka, dopóki nie weźmiemy do ręki klepatki. Wtedy natychmiast znika. A jeżeli uda nam się zabić kilka much, to inne się zaraz pochowają.

pogoda

Komary najgorsze są pod wieczór. Kiedy upał zelży, człowiek chciałby trochę pobyć na dworze- coś porobić w ogródku, albo po prostu wypić sobie piwko na tarasie, a tu proszę- bzz… Najgorzej mają ludzie uczuleni na komary- my na szczęście do nich nie należymy.

W taki upał trzeba zadbać szczególnie o zwierzęta, żeby miały trochę cienia i wodę do picia. Też się męczą biedaki w tych swoich futrach, chociaż słyszałam, że letnie futro nie ogrzewa, a chłodzi zwierzaka. Ale ile w tym prawdy?

Na szczęście upały mają już jutro trochę odpuścić. O ile prognoza się sprawdzi…

, , , , ,

No comments yet.

Dodaj komentarz