Letnie imprezy borowiackie

letnie imprezy borowiackie
I znowu lato i znów letnie imprezy w Borach Tucholskich. A jest tego trochę. Jeżeli wybieracie się w Bory, może zahaczycie o którąś z nich? Dla mnie najciekawszy będzie Festiwal pt. Kaszubskie Spotkania z Folklorem Świata- Chojnice POLCOM 2014. Jak podaje kalendarz imprez festiwal rozpocznie się przemarszem zespołów folklorystycznych z całego świata ulicami miasta. Wyobrażacie sobie te różnobarwne stroje z Kanady, Białorusi, Macedonii, Bułgarii, Brazylii, Tajwanu, no i oczywiście z Polski- z Równicy (nawet nie wiem, gdzie to jest) a także Kaszubów z Wiela. Następnie zespoły te wystąpią w Fosie Miejskiej. A wszystko to 25 lipca o godz. 15:00. Kilka lat temu byłam na takim festiwalu w Czersku. Niezapomniane przeżycia!

letnie imprezy borowiackie

Występy zespołów ludowych sprzed kilku lat


Kolejną ciekawą imprezą będzie dla mnie 19 lipca koncert fortepianowy Tomasza Wojaka w Czersku na Placu Ostrowskiego. Co ciekawe, wystąpią tam też młode talenty z Czerska, między innymi Nikodem Kulczyk, szkolny kolega Mateusza z klasy żeglarskiej.
czersk_plac_ostrowskiego

Koncert odbędzie się na placu Ostrowskiego


„Przyjeżdżajcie! Las Was powita, a ludzie ugoszczą” mawiają Tucholanie. I pod takim hasłem zorganizowali w Tucholi Dni Borów Tucholskich, które już niestety kończą się w niedzielę. Sobota jest na przykład Dniem Folkloru Borowiackiego. Występy odbędą się w parku przy placu Zamkowym w Tucholi między 12:00 a 17:00.
Festiwal folkloru KOBORKA odbędzie się też w Czersku w dniach 24- 26 lipca na Placu Kalinowskich.
W tym samym czasie w muzeum w Tucholi możemy obejrzeć wystawę „ Rogi wieżowe i trąbki myśliwskie ze zbiorów Piotra Grzywacza” .
rynek_tuchola

Rynek w Tucholi pomieści wielu gości


W najbliższy weekend Nadleśnictwo Woziwoda organizuje Dni Otwarte. Warto pojechać i dowiedzieć się czegoś więcej o tym, o czym szumi las…
A jeżeli lubicie zespół Blue Cafe, to Burmistrz Tucholi zaprasza na ich koncert w niedzielę o godz. 20:00 przy ul Witosa.
A zatem zapraszamy na letnie imprezy borowiackie!
festiwal_koborka

I jeszcze kilka wspomnień z festiwali KOBORKA


letnie_imprezy_borowiackie
letnie imprezy borowiackie

, , , ,

No comments yet.

Dodaj komentarz