Olbrzymia kania

Tak miałam cichą nadzieję, że jeszcze jakiegoś grzyba znajdę tej jesieni, ale to już przeszło moje najśmielsze oczekiwania. Szłam do ogrodu po jakieś warzywa, a tu nagle moim oczom ukazała się olbrzymia kania. Aż oczy przecierałam ze zdumienia. Tak wielką kanię znalazłam dwa lata temu i myślałam, że taki okaz już mi się nie trafi. A tu proszę! Jest taka gruba i soczysta no i ogromna. Na pewno nie zmieści się na patelnię. I na dodatek rosła pod moim płotem. W tym samym miejscu, gdzie pani Basia zebrała kanie w sierpniu przed samym wyjazdem.

olbrzymia kania

Olbrzymia kania! Naprawdę jest się czym pochwalić…

Dzisiejsza pogoda sprzyja co prawda grzybom, ale nie spodziewałam się ich tak szybko. Przecież pada dopiero od wczoraj. Może jednak jesień nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa?

Borowiki_i_koźlak

Grzybki sprzed kilku dni…

A w ogrodzie oczywiście wciąż mnóstwo roboty. Kiedy ja się wreszcie wezmę za moje kwiaty? Na razie zbieram co się da z warzyw, żeby się nie zmarnowało. W mojej kuchni króluje teraz kapusta pekińska, brokuły, cukinia i dynia. Wyszło też trochę rzodkiewek, którymi raczy się przede wszystkim Mateusz. I jeszcze od czasu do czasu świeże grzyby. No, żyć nie umierać!

cukinie

Wcale bym się nie zdziwiła, gdyby taka pogoda utrzymała się aż do grudnia. Tak już nie raz bywało- we wrześniu przymrozki a potem bardzo długo ciepło. W piecu też palimy nieczęsto, właściwie to raz dziennie, żeby się trochę zagrzało, no i żeby mieć ciepłą wodę. Przy takiej pogodzie można zaoszczędzić na opale, bo nie wiadomo, co nas czeka zimą.

winogrona

Wino w tym roku będzie słodkie…

Nie tęsknię za zimą, no może trochę za tym co zimą można robić. Mamy wtedy trochę więcej czasu, więc można nadrabiać zaległości w różnych robótkach, no i wreszcie wybrać się na basen do Fojutowa. Już tęsknię za tymi masażami wodnymi, jakkuzi i sauną, a Mateusz pewnie za nartami i łyżwami. Ale na razie jest to co jest. Cieszymy się jesienią i darami, które dzięki niej mamy.

olbrzymia kania

Parasolki, parasolki, parasolki bardzo tanie. Parasolki, parasolki? O nie, przecież to są kanie!

 

, , , ,

No comments yet.

Dodaj komentarz