Czas do ogrodu!

czas_do_ogrodu

Biały bez pięknie kwitnie i wokół rozsiewa migdałowy zapach…

Uff… nareszcie! Wiosna kursów zakończona- czas do ogrodu. Dostaliśmy wczoraj dyplomy ukończenia kursu ECDL. Pisaliśmy też egzamin, ale wyniki będą dopiero za jakiś czas. Czy dostaniemy Europejskie Certyfikaty, to się jeszcze okaże. Ale nawet, gdybyśmy ich nie otrzymali, to i tak uważamy, że ten czas nie był stracony. Co prawda trudno było wygospodarować te sześć weekendów i oderwać się od pilnych zajęć, ale cieszymy się, że jednak udało nam się ten czas znaleźć. Cała nasza trójka ( ja Ela i Leszek), pilnie uczęszczaliśmy na wszystkie zajęcia. Gorzej było z nauką w międzyczasie.

kurs_ecdl

Fotka z egzaminu

Muszę przyznać, że grupę mieliśmy wspaniałą. A prowadzący- no nie będę go znowu chwalić, bo przecież już o nim pisałam. Było tak fajnie, że trudno było nam się rozstać. Nie obyło się też bez obietnic, że się oczywiście jeszcze spotkamy, ale z doświadczenia wiem, że na obietnicach się kończy. Chociaż mamy nadzieję, że może tym razem tak nie będzie.

Skończyły się też kursy zorganizowane przez LGR Morenkę, z zakresu turystyki. Ależ jestem teraz wyszkolona! Żeby tak chociaż 50 % zostało w głowie, to będzie bardzo dobrze.

czas_do_ogrodu

Truskawki pięknie kwitną

A dziś, no cóż- czas do ogrodu. Czas nadrabiać zaległości. Tym bardziej, że minęło już niebezpieczeństwo przymrozków ( mam nadzieję). Moje sadzonki wreszcie trafią na grządki. Coś już tam rośnie, np. sałata, buraczki i bób.

czas_do_ogrodu

W ogródku coś już rośnie

czas_do_ogrodu

Bób też już pięknie kwitnie

 

Jeżeli chodzi o kalendarz księżycowy, to warto teraz wysiewać marchew, buraki czy też pietruszkę na późniejszy zbiór.  Jeżeli  zdążymy z tym do środy, możemy liczyć na obfite plony. Z pomidorami zaczekajmy do początku przyszłego tygodnia. Według naszego kalendarza od przyszłego wtorku będziemy mogli je wysadzać do gruntu.

czas_do_ogrodu

Pierwsza truskawka- jeszcze zielona

, , , , ,

Comments are closed.