Wiosna w ogrodzie

Wiosna w ogrodzie

Wiosna w ogrodzie.

No teraz to jest już naprawdę pięknie i wiosennie. Jest ciepło, ptaszki śpiewają i na dodatek na  trawniku zakwitły krokusy. A jak ja już widzę krokusy na moim trawniku to wiem, że w Bory zawitała wiosna. A z wiosną cóż- mnóstwo pracy w ogrodzie.

Wiosna w ogrodzie

A te kwiaty zakwitają jednocześnie z krokusami. Zapomniałam tylko jak się nazywają…

Leszek oczywiście już prawie wszystko zrobił na grządkach warzywnych, posadził także truskawki i poprzycinał krzewy. Gorzej z moimi grządkami kwiatowymi. Wymagają dużo zachodu, a mnie wciąż brakuje na nie czasu. Za to w domu moje begonie czują się wyśmienicie. Udało mi się posadzić już sporo sadzonek i wciąż pozyskuję nowe. Mam nadzieję, że latem pięknie ukwiecą nasze obejście.

Nie wiem czy o tym pisałam, ale przy pielęgnacji bulw begonii musicie bardzo uważać, żeby ich nie przelać. Podlewajcie je dopiero wtedy, gdy ziemia już przeschnie, a i to nie za wiele. Sadzonki natomiast można podlewać częściej, chociaż bez przesady. Jeżeli macie więcej bulw begonii warto ponumerować doniczki z sadzonkami, żeby potem nie głowić się, gdzie które posadzić.

Jeżeli jeszcze nie zdążyliście przyciąć krzewów i drzew owocowych, to teraz jest jeszcze dobra na to pora. Dotyczy to zresztą nie tylko krzewów owocowych ale także wszystkich innych, które chcielibyśmy uformować. Ciąć takie rośliny możemy do momentu, gdy pączki listków zaczną się rozwijać. Dotyczy to przede wszystkim drzew owocowych, krzewy ozdobne nie są tak wrażliwe i można je przycinać częściej.

W marcu możemy także posadzić powojniki. Kiedy już usuniemy chwasty, warto pomieszać ziemię z dużą ilością kompostu. Powojnik najlepiej rośnie, jeżeli jego korzenie zanurzymy w chłodnej, wilgotnej ziemi a wierzchołki będą wygrzewać się na słońcu, w myśl zasady: ‘Nogi w cieniu, głowa w słońcu.’ No i dawać im do picia dużo wody, to na pewno odwdzięczą się nam bujnymi kwiatami, tak jak te na mojej werandzie w zeszłym roku.

Wiosna w ogrodzie

Ta jaszczurka też poczuła już wiosnę…

 

, , , ,

Comments are closed.