Zima w Borach

No to mamy zimę. Nareszcie! Bo zima w Borach Tucholskich jest naprawdę przepiękna. To nic, że napadało śniegu i trzeba wziąć się do pracy, żeby jakoś przejść przez podwórko. Po takiej suszy śnieg to prawdziwe błogosławieństwo.

zima w borach

A oto i Borówka zimą.

Śnieg zawsze nastraja mnie pozytywnie. Po długiej, szarej jesieni (oj, w tym roku była wyjątkowo długa) przydaje się nam taka odmiana. Bo zresztą jesień jest brudna, wilgotna i brzydka, a śnieg to taka nagła odmiana. Nagle zmienia się cały krajobraz. Wszystkie nierówności i brudy przykrywa czyściutki, biały puch. Pewnie dlatego tak poprawia się mój nastrój.

zima w borach

Nawet taki krzaczek wygląda uroczo, a przecież to zwykłe badyle, których nie zdążyłam przyciąć jesienią…

 

Temperatura też jest znośna, tak przeważnie około pięciu stopni w minusie. W zeszłym tygodniu było trochę chłodniej, ale to jeszcze da się wytrzymać. I oby taka zima utrzymała się aż do wiosny.

zima w borach

Płot sąsiada też wygląda nieźle…

W sobotę wybraliśmy się z Mateuszem na narty do Fojutowa. To znaczy Mateusz się wybrał, bo ja go tylko zawiozłam i mogłam sobie trochę popatrzeć. Niestety, nie zrobiłam żadnych zdjęć, ale jedziemy znowu w najbliższą sobotę, więc może mi się uda coś pstryknąć. Na stok w Fojutowie mamy zaledwie 7 km, więc możemy wyskoczyć w wolnej chwili. Nie ma co czekać do ferii, bo nie wiadomo jak długo ta nasza piękna zima u nas zagości…

zima w borach

To zdjęcie z ubiegłego roku, ale wiele się nie zmieniło. Stok ma 200 m i wyciąg orczykowy.

zima w borach

W Fojutowie jest również lodowisko. Może więc zaryzykuję i chociaż na łyżwach pojeżdżę?

A na koniec jeszcze kilka zimowych zdjęć.

zima w borach

Zima w Borach Tucholskich

 

Zima w Borach

Nawet brzoza dziś ładnie ubrana…

Zima w Borach

A las jak zwykle piękny i majestatyczny…

Zima w Borach

Żeby teraz tylko odwilż nie przyszła zbyt prędko…

 

 

 

 

 

 

 

, , , , , , ,

One Response to “Zima w Borach”

  1. Patrycja i Łukasz Sojka 28 January 2016 at 16:05 #

    Miło poczytać o Was znowu! Po zdjęciach widać,że rzeczywiscie zimowe widoki Borów tez są piękne,zresztą tak jak i jesienne, letnie i wiosenne ;).Niestety u nas po śniegu nie zostało już śladu,przyszła odwilż i silniejsze wiatry. Będziemy myśleć żeby wiosną Was odwiedzić,bo już się stesknilismy:-)